Atık Su Arıtma Sistemleri

Machtech, Pis Su Arıtma Sistemleri Tesisi

pis su arıtma tesisi kuşbakışı fotoProfesyonel bilgi birikimleri ile makine, kimya ve çevre mühendislik teknolojilerini enerji, su, çevre iş alanlarında başarıyla uygulayarak yüksek değer yaratma ortak amacıyla kurulmuş olan Machtech bilhassa sanayi ve evsel atık su arıtma, su arıtma işlemleri, desalinasyon ve enerji alanlarında uzmanlaşmış, ülkemizin en iyi teknik donanımına sahip şirketlerindendir.

Başlıca uyguladığı sistemler; İyon Değiştirme (Demineralizasyon, Dealkalizasyon, Demir-Mangan Giderme, Arsenik Giderimi, Yumuşatma), Filtrasyon (Aktif Karbon, İn Line Filtrasyon, Mültimedya Filtrasyon, kartuş ve Torba Filtreleme), Membran Filtrasyon (Nanofiltrasyon, Ters Osmoz, Desalination - Deniz suyu Ters Osmoz Sistemi, Mikrofiltrasyon, Ultrafiltrasyon), Dezenfeksiyon (Ultraviyole, Ozonlama, Klorlama), Atık su arıtma Sistemleri (Membran Bioreaktör, MBBR Sistemi, Biyolojik paket su arıtma tesisi) dir.

Machtech Atık Su Arıtma Sistemleri:

Biyolojik Paket pis su arıtma tesisi; turistik işletmeler, yazlık bölgeleri, şantiye, toplu konutlar, sanayi tesisleri, fabrika gibi az nüfuslu alanlarda uygulaması daha uygun olan sistemlerdir. Farklı ebatlarda çelik tank şeklinde üretilmiş olan paket arıtma sistemi kolaylıkla mobil taşınabilir.

Konvansiyonel Sistemler; Sanayi kuruluşlarının üretim süreçlerinde meydana gelen atık suların biyolojik arıtma tesislerinde arıtılma işleminin yetersiz kalacağı durumlarda, pis suyun kimyasal atık su arıtma tesisi kimyasal arıtma işlemine tabi tutulması lazımdır. Kimyasal arıtma öncesi laboratuarda analiz sonuçlarına göre en uygun yöntem belirlenir. Ters yıkama havuzu, kum filtresi, plakalı çökeltme, yavaş - hızlı karıştırma süreçleri kimyasal üniteleridir.

Machtech atık su ve asit pompaları, difüzörler, blowerler, kontrol sistemleri, dozaj pompaları, statik ve döner elek, mekanik ızgara, düşey ve yatay milli havalandırıcı, karıştırıcı, sabit ve döner sıyırıcı, filtre pres, reaksiyon tankı, difüzör, yağ tutucu gibi pis su arıtma tesisi ekipmanlarının tedarikini de yapmaktadır.

MBBR (Hareketli BİO Reaktör) Sistemi; Sanayi tesisleri ve evsel atık su arıtma işleri için, mevcut yapıda uygulanabilir yöntemlerdir. Biyolojik gelişme sağlamak amacıyla, geniş yüzey oluşturmak için çok sayıda özel bio taşıyıcı kullanılarak işlem yapılır. Yeni toplu konut planlarında maliyet yönünden ekonomik bir sistemdir.

MBBR - Membran Bioreaktör Sistemi; Dış Akışlı Membran, Daldırma Tipli ve Anaerobik Membran olmak üzere üç farklı uygulama şekli vardır.

Machtech Enerji Sistemleri:

Biyogaz Desülfürizasyon, Biyolojik Koku Giderme, Çöp Gazı Enerji, Çamur Yakma, Çamur Kurutma ve İki Eksenli Güneş Takip Sistemi'dir.

Özellikle İki Eksenli Güneş Takip Sistemi; Güneş enerjisinden faydalanmak amacıyla Machtech'in öz sermayesiyle geliştirdiği bir icattır. Güneş ışığını otomatik bir sistemle takip eden üç boyutlu, 116 m² olan ilk prototipinden sonra, 400 m² olan ikinci prototipi de geliştirilmektedir. Sistem enerji sistemlerine yeni bir boyut ve kazanım getirmektedir.

Türkiye'nin pis su, su, katı atık, enerji projelerini başarıyla gerçekleştiren, ekonomiye kattığı artı değer yanında çevre projeleri ile doğal kaynaklarımızın en değerlisi olan suyu kullanılabilir hale dönüştürerek ülkemize büyük hizmetlerde bulunmaya dinamik yapısını geliştirerek devam etmektedir.