Aktif Karbon

Untitled-7

Suda bulunan kirletici birçok parametrenin ayrıştırılmasında kullanılan çok fonksiyonlu filtre özelliğine sahip karbon sistemlerimiz var. Bu sistemler, istenmeyen tat, koku, renk, klor, asbest maddeler, pesitistler gibi ağır metallerin giderilmesinde kullanılan etkin çözümlerin başında gelir.

Aktif karbon sistemleri, bakteriler için uygun yaşama ortamı oluşturan birçok organik maddeyi de yüzey alanında absorbe ederek muhtemel bakteriyolojik kirliliklerin önüne geçer. Bu üniteden elde edilecek verim, seçilen karbon mineralinin kalitesinde, istenilen debi değerlerini karşılayacak kapasitede ekipman ve otomasyon seçimine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Yapılacak yanlış bir seçim birçok olumsuz sonucu beraberinde getirebilir. Bu, sistem kapasitesinin doğru belirlenmemesi sonucu verim düşüklüğü olabileceği gibi, yanlış otomasyon kurulumu sonucu sistemde biriken organik maddelerin koku problemi oluşturması olarak da karşımıza çıkabilir. Dolayısıyla cihaz seçiminde, sistem kapasitesi, kullanılan ekipman kalitesi, tank çapı ve valf seçiminin yanı sıra kurulum aşamasında sistem yıkama periyotlarının suyun niteliklerine bağlı olarak doğru ayarlanması da gerekir.

Cihazlarımız tam otomatik olup herhangi bir bakım ve personel gereksinimi duymaz. Düzenli bakımları yapıldığında yıllarca sorunsuz hizmet verebilir.
Ekipmanlar müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanarak en yüksek verim elde edilecek şekilde hazırlanır.

Siz de firmamızın ayrıcalıklarından yararlanmak için bizi arayabilir, yerinde ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetlerinden faydalanarak karlı çıkabilirsiniz.