Arsenik Giderimi

untitle1

Arsenik giderimi için kullanılan bu filtrelerde özel arsenik giderme mineralleri veya kuartz kumla beraber kullanılabilir. Böylece toplam arsenik sıfıra çok yakın değerlere düşürülebilir. Arsenik doğal olarak meydana gelebilen, erozyon aracılığıyla su kaynaklarını kirletebilen, ayrıca boya, metal, sabun, ilaç gibi endüstriyel ürünlerin, üretim süreçlerinin yan ürünü olarak doğaya karışabilen, ağır bir metaldir.

Arseniğin iki bilinen formu vardır: Arsenit (arsenik III) ve arsenat (arsenik V). Arseniğe uzun süre maruz kalmanın zarar verici etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Deride açılma, prostat problemlerine yol açan ciğer ve idrar rahatsızlıkları ile kansere yol açabilir. Ayrıca kardiyovasküler rahatsızlığı, şeker hastalığı ve üreme zorlukları gibi ciddi sağlık problemlerine sebep olabilir.

Bu nedenle firmamız, arsenik değerlerini Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) izin verdiği önceki değer olan 50 µg/l’den 10 µg/l’nin altına düşürmek için teknolojik çözümler üretir ve başarıyla uygular.

Siz de firmamızın ayrıcalıklarından yararlanmak için bizi arayabilir, yerinde ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetlerinden faydalanarak karlı çıkabilirsiniz.