Desalination-Denizsuyu Ters Osmoz Sistemi

Untitled-16

Dünya sularının yüzde 90’dan fazlası içerdiği aşırı tuz oranı nedeniyle doğrudan içme suyu olarak kullanılamaz.

Az yağış, olumsuz iklim koşulları, hızlı kentleşme ve sanayileşme nedeniyle artan içme suyu talebine yönelik olarak deniz suyundan tuzun uzaklaştırılması yoluyla içme suyu elde edilmesi teknolojisi, gerekli koşulların oluşması durumunda tercih edilebilir.

Ters osmoz teknolojisinde, çözeltilerin yüksek basınç altında pompalanarak tuz ve diğer kirliliklerin tutulması sayesinde suyun arıtılması sağlanır. Ters osmoz teknolojisindeki son gelişmelerin, deniz suyundan içme suyu elde etme işlemini daha etkili ve maliyet açısından daha kârlı hale getirdiğini söylemek mümkün.

Şu an gelinen son teknolojiyle artık damıtma ve benzeri yöntemlere göre çok daha düşük maliyetlerle, daha iyi kalitede ve basitçe ters osmoz yöntemiyle deniz suyu saflaştırılabilir. Firmamız ters osmoz teknolojisinin ilk yıllarından bu yana gelişen teknolojiyi yakından takip etmekte ve uygulamaktadır. Yurt dışı membran ve teknoloji üreticilerinden yerinde alınan teknik eğitimler, firmamız mühendislik grubunun başarılı projeleriyle uygulama alanı bulmuştur. Yüksek kapasiteli şehir ve kasabalar için ters osmoz ve deniz suyu ters osmoz sistemleri anlamında iş ortağımızın desteğiyle anahtar teslim her kapasitede tesis kurulumu hizmeti vermekteyiz.